Základní informace

V následujících dvou letech se budou žáci šestých a sedmých ročníků účastnit programu Erasmus+. Projekt je podporován EU a spojuje osm škol v osmi různých zemích – Itálii, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Řecko, Španělsko, Turecko a Česko – aby se vzájemně seznámili s novodobými dějinami evropských států. Letošní téma „70 let evropské historie (1945-2015)“ má podpořit mladé lidi, aby se více zajímali o historii EU a její spolupráci mezi státy unie.

Naši studenti se budou účastnit šesti týdenních výjezdů a budou reprezentovat Českou republiku a naši školu v zahraničí. Vytvoří videa a prezentace pojednávající na témata od nejvýznamnější uměleckých počinů moderní historie, nejdůležitějších osobností tohoto období či technologické objevy po samotný vznik EU i krize nynější civilizace jako je terorismus.

Na stránkách naší školy budeme pravidelně přidávat novinky o našem projektu a průběhu jak výjezdů, tak samotných prací na zadaných tématech.

Mezinárodní stránky

Gymnázium Českolipská