Erasmus+

obrázekNaše gymnázium se od roku 2017 učastní mezinárodního vzdělávacího programu Erasmus+. Tento projekt podporovaný EU potrvá až do roku 2019 a spojuje šest škol v šesti různých zemích. Jsou jimi Itálie, Portugalsko, Lotyšsko, Španělsko, Turecko a Česko. Studenti šestých až osmých ročníků se v průběhu projektu vzájemně seznámí s literární tvorbou současnosti i minulosti.

Téma „Poetry, drama and classics are on stage“, tedy ve volném překladu „Poezie, drama a literární klasici jsou na scéně“ má podpořit mladé lidi, aby se více zajímali o slavné světové autory, jejich díla a obecně o historii literatury.

Naši studenti se budou účastnit čtyř týdenních výjezdů do členských zemí, kde budou reprezentovat Českou republiku a naši školu. Vytvoří videa a prezentace pojednávající o nejvýznamnějších uměleckých počinech literární historie. K tomu budou dokumentovat celý průběh projektu, včetně výletů a prohlídek v zahraničních destinacích.

Na naše oficiální stránky projektu budeme pravidelně přidávat novinky o průběhu jak výjezdů, tak samotných prací na zadaných tématech.