Erasmus+

Erasmus+ v letech 2019 -2020

 

Naše gymnázium se zapojilo do v pořadí již 3. projektu Erasmus+ tentokrát s podtitulem „TOUCHING THE PAST TO REACH THE FUTURE (dotknout se minulosti pro budoucnost), který je naplánován na období 2019-2020.

Projekt probíhá pod záštitou Evropské unie a spojuje školy ze šesti zemí, konkrétně z Itálie, Řecka, Španělska, dvou z Turecka - Trabzonu a Bodrumu a České republiky. V průběhu 2 let navštíví studenti všechny zúčastněné země, společně se zúčastní řady workshopů, které jsou zaměřeny na zvyky, obyčeje, a tradice, zdokonalí se v anglickém jazyce a mohou navázat mezinárodní přátelství. Výjezdů se zúčastní vždy 3 studenti předmaturitních ročníků a 2 zástupci pedagogického sboru.

Během školního roku 2019/2020 studenti navštívili italskou Florencii a španělskou Barcelonu. Zde se formou workshopů seznamovali s dějinami, tradicemi, zvyky a stavebními památkami, které jsou evidovány jako dědictví Unesco.

Další naplánované výjezdy zastavila pandemie koronaviru, proto i další průběh projektu proběhne s ohledem na pandemii a s ní spojená protiepidemická opatření.

 

Erasmus+ v letech 2017 - 2019

Naše gymnázium se v letech 2017 - 2019 učastnilo mezinárodního vzdělávacího programu Erasmus+. Tento projekt podporovaný EU spojoval šest škol v šesti různých zemích. Byli jimi Itálie, Portugalsko, Lotyšsko, Španělsko, Turecko a Česko. Studenti šestých až osmých ročníků se v průběhu projektu vzájemně seznámili s literární tvorbou současnosti i minulosti.

Téma „Poetry, drama and classics are on stage“, tedy ve volném překladu „Poezie, drama a literární klasici jsou na scéně“ mělo za cíl podpořit mladé lidi, aby se více zajímali o slavné světové autory, jejich díla a obecně o historii literatury.

Naši studenti se účastnili čtyř týdenních výjezdů do členských zemí, kde reprezentovali Českou republiku a naši školu. Vytvořili videa a prezentace pojednávající o nejvýznamnějších uměleckých počinech literární historie. K tomu dokumentovali celý průběh projektu, včetně výletů a prohlídek v zahraničních destinacích.

Na oficiálních stránkách projektu najdete informace o průběhu jak výjezdů, tak samotných prací na zadaných tématech.

obrázek